Drukowane

Drukowane

Drukowane

Chociaż niektórzy już jakiś czas temu przepowiadali, że kończy się era tradycyjnych papierowych książek, mają się one całkiem dobrze. Pozycje drukowane wciąż są najchętniej kupowane. Dotyczy to każdego rodzaju literatury. Czytając książkę drukowaną wzrok nam się tak nie męczy jak przy ekranie komputera. Poza tym trudno wyobrazić sobie sytuację, że rocznemu dziecku dajemy książeczkę w formie e-booka. To właśnie literatura dziecięca jest najczęściej wybierana i najchętniej kupowana. Na rynku dostępne są książeczki przeznaczone już dla noworodków.

Mają one proste obrazki i są czarno-białe, ponieważ dzieci w tym wieku jeszcze dokładnie nie widzą, a taki obraz jest w stanie je zainteresować. Gdy maluch podrośnie – kupujemy mu zazwyczaj niewielkie książeczki o sztywnych kartach. Tekstu jest w nich niewiele, za to zawsze są bogato ilustrowane. Taka literatura – z dużą ilością obrazków i krótkimi opowiadaniami bądź wierszami, towarzyszy dzieciom przez kilka pierwszych lat życia.

Drukowane

Dopóki nie nauczą się czytać, najchętniej sięgają po takie właśnie książeczki. Tego rodzaju książki dla najmłodszych dzieci są bardzo tanie – można je dostać już za kilka złotych. Warto już najmłodsze dzieci uczyć miłości do literatury i podsuwać im różnorodne pozycje. Dzieci w tym wieku niezwykle szybko się uczą, są bardzo ciekawe świata, a z książek mogą się wiele nauczyć.

Oprócz bajek i wierszyków możemy im oferować różnego rodzaju książeczki edukacyjne, których nie brak w sklepach. Najtrudniej do literatury jest przekonać młodzież, która często nie czyta nawet lektur szkolnych, nie mówiąc już o innych pozycjach. Często jedyne książki z jakich korzystają, to podręczniki, a i z tym różnie bywa. Są jednak i takie osoby, które w tym wieku chętnie sięgają po różnego rodzaju pozycje. Jako dorośli reprezentujemy różne grupy – są wśród nas tacy, którzy regularnie sięgają po literaturę piękną, są tacy, którzy korzystają wyłącznie z pozycji naukowych, a i tacy, dla których książki mogłyby nie istnieć.

Tanie książki w tradycyjnych wydaniach możemy znaleźć w księgarniach internetowych. Internet jest miejscem, w którym możemy porównywać oferty różnych sklepów i wybrać ten, który najbardziej nam odpowiada. W żadnej, nawet największej księgarni stacjonarnej nie znajdziemy tak wielu książek, w tak atrakcyjnych cenach, jak w internecie. Książki papierowe są droższe od elektronicznych i używanych, ale często możemy je kupić nawet za kilka złotych. Zapewne nie będą to ani nowości wydawnicze, ani bestselery, co nie oznacza, że literatura ta będzie bezwartościowa.

Sklepy często organizują różnego rodzaju promocje i w yprzedaże, podczas których można kupić książkę za kilka bądź kilkanaście złotych. Są tacy, którzy tylko w ten sposób zaopatrują się w nowe książki i nie narzekają na brak pozycji do przeczytania.

Artykuł napisany przez: